ASEKURACJA NA DACHU

Zobacz jak asekuracja na dachu może pomóc Ci zwiększyć bezpieczeństwo w Twoim środowisku pracy. Działalność i zadania prowadzone na wysokościach stanowią duże niebezpieczeństwo dla wszystkich wykonujących je osób. Inwestor, który zleca je, również ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo serwisantów czy alpinistów. Aby móc je zagwarantować, może wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie asekuracji na dachach. Nasza firma od lat zajmuje się systemami asekuracyjnymi – od podstaw, aż do ich wykonania i szkolenia pracowników, którzy mają z nich skorzystać.  Możesz zwrócić się do nas z zapytaniem o najważniejsze aspekty zachowania bezpieczeństwa na wysokości. W rezultacie dostarczymy Ci wiedzę i rozwiązania pozwalające na  efektywne zarządzanie planowaniem asekutantów na dachu czy do zabezpieczenia pracy na wysokości.

ASEKURACJA NA DACHU – WYBÓR OPTYMALNEGO ROZWIĄZANIA

SYSTEMY LINOWE

PUNKTY KOTWICZENIA

PORĘCZE DACHOWE

ASEKURACJA NA DACHU- BEZPIECZNA PRACA

Zlecający je inwestorzy muszą zadbać, aby pracownicy byli bezpieczni. Dlatego planują i montują lub zlecają nam wykonanie systemów asekuracyjnych. Ich celem jest zabezpieczanie pracy i pracowników przed upadkiem z wysokości, co mogłoby mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.. Na dachach czy na szczytach różnych konstrukcji często muszą być wykonywane różne prace, takie jak:

  • odśnieżanie dachów w czasie zimy,
  • mycie świetlików,
  • przeglądy klimatyzacyjne,
  • serwisowanie i przeglądy dachów,
  • przeglądy systemów do fotowoltaiki,
  • przeglądy systemów rynnowych,
  • przeglądy systemów odgromowych,
  • sprawdzania poszycia dachów,
  • gwarancyjnego sprawdzania instalacji dachowej.

Nasza firma nie tylko montuje systemy asekuracyjne, ale planuje ich wykonanie, zgodnie z wymogami klientów oraz uwarunkowaniami konstrukcji dachowych.  Na przykład możemy pochwalić się referencjami znanych marek. Dzięki temu masz pewność, że współpracujesz z firm która Cię nie zawiedzie. Współpracujemy z projektantami budynków, doradzamy przy wyborze systemów asekuracyjnych na dachy, a także produkujemy rozwiązania z zakresu asekuracji na dachu. Systemy proponowane przez nas pozwalają na zabezpieczenie dachu w 100 procentach i stworzenie tzw. bezpiecznej, zielonej strefy na całej jego powierzchni. Na krawędzi dachu montowane są specjalne barierki, do których przypinają się pracownicy, aby poczuć się całkowicie bezpiecznie podczas swojej pracy na wysokościach. Asekuracja na dachu jest bardzo ważna, dlatego jest wiele sposobów na dopasowanie systemu asekuracji do potrzeb. Im gęściej, z większą częstotliwością umieszczone są punkty kotwiczenia na dachu, tym bardziej kompleksowy będzie system asekuracyjny. 

Najlepsze systemy dają pracownikom i wszystkim użytkownikom prac na wysokościach należyty poziom bezpieczeństwa. Mogą to być systemy stałe, tymczasowe, jak i indywidualne środki ochrony. System dobieramy właściwie do typu prac, jakie mają być wykonywane na wysokości. Mogą być to prace bezpośrednio na dachu, przy dostępie do elewacji i przy pracach alpinistycznych czy przy pracach na wysokich konstrukcjach. Dodatkowo systemy, które oferujemy, można podzielić na pionowe i poziome. Kolejna kwalifikacja asekuracji na dachu wskazuje na systemy wykonane z różnych materiałów. Najtrwalsze i zalecane są systemy wykonane ze stali nierdzewnej, które w większości przypadków rekomendujemy dla naszych klientów. Alternatywą dla nich są nieco tańsze systemy aluminiowe. Na naszym portalu asekuracje.pl dowiesz się jak optymalizować procesy BHP i jak minimalizować ryzyko podczas przybywania na wysokości podczas przeprowadzania serwisu dachu oraz klimatyzacji, pracy nad obszarem roboczym czy podczas montażu dachu.

Asekuracja na dachu – dobór rozwiązań?

Najlepiej, aby asekuracja na dachu była brana pod uwagę już we wczesnej fazie projektowania, powinni brać w tym udział eksperci w tym zakresie. Ma to przede wszystkim znaczenie dla całego procesu inwestycyjnego ponieważ, jest do młoda dziedzina i nadal trwają pracę naukowe jak i praktyczne nad ciągłym polepszeniem technologi stosowanej w system asekuracji. Nasi pracownicy wykonują takie działania, aby dobrać dla klienta odpowiednie systemy asekuracyjne. Wówczas możemy mieć pewność, że zostaną one właściwie zaprojektowane. Projektanci budynków często nie mają odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie, dlatego zdanie się na naszą wiedzę i umiejętności będzie krokiem w stronę zabezpieczania prac na wysokościach.

Zawsze przy współpracy z inwestorami bierzemy pod uwagę ich możliwości finansowe. Każdy ma przecież budżet, który może przeznaczyć na asekurację na dachu. Staramy się zoptymalizować systemy do wymogów konstrukcyjnych oraz sprawić, że będą one pasowały do bryły budynku. Systemy te spełniają wszystkie europejskie normy, co oznacza, że są dokładnie takie, jak być powinny.

Dostarczona, zaprojektowania i zamontowana asekuracja, którą zapewnia nasza firma Absorber, gwarantuje nie tylko to, że będzie w pełni funkcjonalna i wygodna dla wszystkich przyszłych użytkowników. Możemy to zapewnić, ponieważ mamy doświadczenie w kompleksowej obsłudze przy zabezpieczaniu budowli i konstrukcji. Montujemy takie systemy asekuracji, serwisujemy i szkolimy pracowników, którzy z nich korzystają.

Dbanie o przestrzeganie przepisów oraz  przejrzyste warunki pracy to bardzo istotny akcept prowadzenia inwestycji. Ponieważ możesz zdecydowanie ograniczyć koszty i problemy związane z nieprzestrzeganiem norm BHP i oszczędzić pieniądze.

 

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

+48 71 880 86 96

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.