PRODUKTY > SYSTEMY ASEKURACYJNE

SYSTEMY ASEKURACJI ABSORBER

Wykorzystanie technologii zwiększających bezpieczeństwo pracy na wysokości to w dzisiejszych czasach obowiązek każdego inwestora. Poznaj nasze produkty Absorber As-Series i sprawdź jak w optymalny sposób przygotować się do inwestycji. Systemy asekuracji to wspólna nazwa dla urządzeń, które montuje się na dachach, w celach zabezpieczania pracy i pracowników przed upadkiem z wysokości. Nasza firma produkuje, planuje i montuje gotowe rozwiązania asekuracyjne. Systemy mają na celu zabezpieczenie całego dachu jako strefy całkowicie bezpiecznej, w sposób kompleksowy. Wówczas nasza firma montuje barierki na krawędzi dachu, dzięki czemu pracownicy mogą czuć się całkowicie bezpieczni. Wszystko zależy od częstotliwości umieszczenia punktów kotwiczenia. Najlepsze systemy mają ciągłość użytkowania i nie wymagają w czasie pracy odpinania się pracownika od punktów asekuracyjnych. Absorber jako producent systemów daje inwestorowi wiele możliwości konfiguracji systemu zależnie od zastosowanych materiałów czy samych rozwiązań.

SYSTEMY ASEKURACJI LINIOWEJ POZIOMY

W przypadku poziomych systemów asekuracji wykorzystywane mogą być poziome szynowe urządzenia kotwiczące lub linowe urządzenia kotwiczące. Normą, która wyznacza zasady dla liniowych urządzeń kotwiczących, jest PN-EN 795:2012 klasa C. Standardy dla szynowych urządzeń kotwiczących, gdzie szyba służyć może jako poręcz ułatwiająca poruszanie się m.in. po stromych i oblodzonych dachach lub pomostach montowanych przy elewacji, wyznacza norma PN-EN 795:2012 klasa D. Możesz poznać więcej szczegółów prawnych i normy europejskie pod poniższym linkiem.

SYSTEMY ASEKURACJI LINIOWEJ PIONOWY

Systemy asekuracji pionowej wykorzystywane są do zabezpieczenia ciągów pionowych najczęściej przy drabinach umożliwiających wejście na dach czy inne obszary robocze na wysokości. W przypadku pionowych systemów lina bezpośrednio zamocowana jest do drabiny lub do konstrukcji wsporczej dla drabiny. Normą obowiązująca dla tego typu rozwiązań to- PN-EN 795:2012 klasa C. Stosowanie systemy linowego dla drabin to bezpieczne i optymalne rozwiązanie, które optymalizuje zarówno koszt związany z zabezpieczeniem drabin jak samego bezpieczeństwa użytkowania.

SYSTEMY ASEKURACJI PUNKTOWEJ

Wszystkie systemy asekuracji mają na celu zabezpieczenie pracy pracowników, serwisantów i alpinistów przed upadkiem, ale i zabezpieczają inwestora przed ewentualnymi konsekwencjami spowodowanymi upadkiem z wysokości serwisantów lub alpinistów pracujących na dużych wysokościach. Serwisanci i alpiniści stosują systemy asekuracyjne do prac na dachu, takich jak odśnieżanie, mycie świetlików, serwisowanie dachu, przeglądy systemów paneli i klimatyzacyjnych, systemów odgromowych, sprawdzania poszycia dachu czy gwarancyjnego sprawdzania instalacji dachowej.

SYSTEMY ASEKURACJI SZYNOWEJ

Już najlepiej na etapie projektowania konstrukcji lub budynku dobierać odpowiednie rozwiązania ograniczające ryzyko upadku. Bierzemy pod uwagę możliwości finansowe i budżet przeznaczony na asekurację oraz optymalizujemy systemy do wymogów konstrukcyjnych i samej bryły budynku. Nasi specjaliści współpracują przy tym z architektami i projektantami, aby montowane produkty spełniały wszystkie normy i standardy. Nasze rozwiązania są w pełni funkcjonalne, ponieważ projektanci biorą pod uwagę wszystkie potrzeby alpinistów i serwisantów pracujących na wysokości. 

WYBÓR SYSTEMU ASEKURACJI 

Wszystkie systemy asekuracyjne mają na celu zabezpieczenie pracy pracowników, serwisantów i alpinistów przed upadkiem, ale i zabezpieczają inwestora przed ewentualnymi konsekwencjami spowodowanymi upadkiem z wysokości serwisantów lub alpinistów pracujących na dużych wysokościach. Serwisanci i alpiniści stosują systemy asekuracyjne do prac na dachu, takich jak odśnieżanie, mycie świetlików, serwisowanie dachu, przeglądy systemów paneli PV i klimatyzacyjnych, systemów odgromowych, sprawdzania poszycia dachu czy gwarancyjnego sprawdzania instalacji dachowej.

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA INWESTYCJI

Oferujemy kompleksową obsługę z zakresu zabezpieczania budowli i konstrukcji przed upadkiem z wysokości. Od lat zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem systemów asekuracyjnych różnego typu. Montujemy je, serwisujemy i szkolimy pracowników klientów z ich obsługi. Możemy wykonać całościowy projekt asekuracji dla inwestycji w budowie, jak i obiektu istniejącego, czynnego. Rozwiązania techniczne dobieramy tak, aby odpowiadały one zróżnicowanym wymaganiom użytkowników, a przy tym spełniały europejskie normy.

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

+48 71 880 86 96

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.