Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości

Prawidłowe zabezpieczenie

Podczas wykonywania różnych czynności serwisowych, konserwacyjnych lub montażowych na dachach i ostatnich kondygnacjach budynków, istnieje ryzyko upadku z wysokości. To inwestor powinien zadbać o zabezpieczenie swoich podwładnych przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Nasza firma zabezpiecza przed upadkiem z wysokości z budynków i budowli klientów, świadcząc przy tym kompleksowe usługi w zakresie szeroko rozumianej asekuracji. Sprawdźmy, co to w praktyce oznacza?

Ochrona pracowników i pracodawców

Na dachach płaskich i wszelkich innych w wielu przypadkach istnieje potrzeba przeprowadzenia pewnych prac. Mogą one obejmować odśnieżanie dachów w sezonie zimowym, przegląd i serwisowanie ogniw fotowoltaicznych czy solarnych, systemów klimatyzacji i wentylacji, czy mycie świetlików dachowych. To tylko jedne z licznych prac, jakie wykonują pracownicy na wysokości. Najczęściej są to serwisanci i alpiniści, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni do pracy na dachach i ostatnich kondygnacjach budynków.

Ich bezpieczeństwo i wygodę zapewniają nasze systemy asekuracyjne. To kompleksowe zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Na naszą fachowość, wiedzę i doświadczenie przy zabezpieczaniu pracowników przed upadkiem z wysokości zdają się inwestorzy i pracodawcy. To na ich barkach pod względem formalno-prawnym spoczywa zabezpieczenie pracowników w takich sytuacjach.

Jak zabezpieczyć dach?

Kluczowe przy organizacji odpowiednich warunków pracy na wysokościach jest stworzenie możliwie jak największej, pokrywającej 100 proc. dachu powierzchni bezpiecznej. W takim przypadku zawsze warto zaplanować system asekuracyjny i punkty kotwiczenia ściśle dopasowane do indywidualnych wymagań inwestora i warunków technicznych budynku. Nasza firma zajmuje się produkcją takich systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości, ich projektowaniem, planowaniem, montażem oraz serwisowaniem. Dlatego możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jesteśmy fachowcami w zakresie tworzenia takich zabezpieczeń.

Zabezpieczanie dachu w taki sposób, aby nie zagrażał on bezpieczeństwu pracujących na nim osób, wymaga zastosowanie właściwych środków ochrony.

Możemy dopasować takie rozwiązania asekuracyjne, które będą odpowiadały:

  • bryle budynku, w którym mają być instalowane na dachu,
  • typu wykonywanych prac przez serwisantów i alpinistów,
  • wymaganiom technicznym,
  • finansom przeznaczonym na ten cel.

Jakie systemy oferujemy?

ABSORBER oferują Państwu kompleksowe systemy zabezpieczania dachów, które pozwalają stworzyć najlepsze warunki do bezpiecznej i wygodnej pracy pracowników na wysokości. Wśród nich są:

  • systemy stałe,
  • systemy tymczasowe,
  • środki ochrony indywidualnej.

Naszym zdaniem systemy indywidualne są najlepszym wyborem dla klienta. Zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza pogodowych, co ma niebagatelne znaczenie na dachach, gdzie elementy systemów asekuracyjnych są wystawione na wpływ promieniowania słonecznego, wiatru, opadów atmosferycznych w znacznie większym stopniu, niż te znajdujące się nad ziemią. Alternatywnym rozwiązaniem są systemy asekuracyjne na przykład z aluminium – lekkie i trwałe, a także tańsze niż te wykonane ze stali nierdzewnej.

Jak pracujemy?

Zanim nasza firma zaproponuje inwestorowi jakiś system zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości na dachu, w pierwszej kolejności rozpozna teren. Jeśli jest to budynek już istniejący, dokonujemy oględzin na miejscu. Możemy też aktywnie uczestniczyć wraz z architektami przy projektowaniu systemów asekuracyjnych na dachu. Projektujemy rozmieszczenie punktów kotwiczenia oraz dobieramy taki system asekuracyjny, który będzie najpełniej zabezpieczał zdrowie i życie pracowników, którym przyjdzie pracować na wysokości.

Nasze rozwiązania

Systemy dachowe
Systemy podwieszone
Systemy ścienne

Zakres oferty

Projektowanie
Produkcja
Montaż

Wsparcie

Jesteś architektem / projektantem?
Odbierz gotowe bloki
systemów asekuracyjnych

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

+48 71 880 86 96

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.