OCHRONA PRZED UPADKIEM

SYSTEMY OCHRONY PRZED UPADKIEM

Przy organizacji warunków pracy na wysokościach każdy inwestor powinien zadbać w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo i wygodę pracowników, m.in. serwisantów czy alpinistów. Wiele prac musi być wykonywanych na wysokości, np. przegląd klimatyzacji czy systemów do fotowoltaiki.

To tylko jedne z wielu przypadków, kiedy trzeba zapewnić pracownikom należytą ochronę przed upadkiem. Można to zrobić, jeśli dobierzemy odpowiedni system asekuracyjny. Nasza firma od lat zajmuje się takimi działaniami i jest w stanie doradzić klientom, jakie rozwiązania zastosować, aby ochrona przed upadkiem była kompleksowa.

 

SYSTEMY ASEKURACJI

W swojej ofercie mamy wiele usług, polegających między innymi na produkcji i montażu oraz na projektowaniu systemów ochrony przed upadkiem. Śmiało można je określić jako system asekuracyjny, który może mieć charakter:

  • systemu stałego,
  • systemu tymczasowego,
  • środków ochrony indywidualnej.

Systemy stałe są montowane docelowo na dachach i wysokich konstrukcjach z przeznaczeniem do stałego wykonywania prac na dużej wysokości. Doradzamy zastosowanie asekurantów wykonanych ze stali nierdzewnej, która dobrze znosi upływ czasu, nie poddaje się wpływowi czynników atmosferycznych, a przy tym jest solidna i trwała. Natomiast jej cena może spowodować, że inwestor będzie chciał skorzystać z alternatywnych asekurantów, jakimi są systemy wykonane z aluminium.

Natomiast wspominane systemy tymczasowe asekuracji, które chronią przed upadkiem, można zamontować czasowo na dachu, kiedy jest taka konieczność. Od początku jednak wiadomo, że asekuranty później się zdemontuje i przeniesie w inne miejsce. Pełnią one doraźnie funkcję zabezpieczającą pracowników, m.in. serwisantów i alpinistów przed upadkiem z wysokości.

Najbardziej zoptymalizowane pod kątem indywidualnych potrzeb klienta systemem asekuracji są indywidualne środki ochrony. Możemy je bowiem ściśle dobrać do wymagań technicznych i sprawić, że będą one komfortowe w użytku.

Dobrze zaprojektowany system ochrony, jaki wykonujemy u klientów, będzie chronił przed upadkiem z wysokości podczas dostępu do dachu lub elewacji.

W naszej pracy spotykamy się z wieloma przykładami dachów i konstrukcji, gdzie niezbędne jest zastosowanie systemów asekuracyjnych, aby właściwie chronić pracowników przed upadkiem z wysokości. Rozwiązania te muszą być dostosowane do kilku kwestii, takich jak:

  • bryła dachu budynku,
  • typ wykonywanych prac na dachu,
  • wymagania techniczne ochrony przed upadkiem,
  • możliwości finansowe inwestora

Optymalizujemy systemy zabezpieczające przed upadkiem tak, aby jak największa powierzchnia dachu stała się tzw. strefą bezpieczną. Wszystko jednak zależy od potrzeb inwestora i budżetu, jaki ma przeznaczony na skonstruowanie systemu ochrony przed upadkiem z wysokości.

OCHRONA PRZED UPADKIEM

Firma Absorber wykonuje na co dzień projekty systemów asekuracyjnych. Bierze aktywny udział wraz z projektantami budynków w ustalaniu najważniejszych asekurantów na dachach i rozmieszczenie punktów kotwiczenia dla takich rozwiązań zabezpieczających zdrowie i życie pracowników.

Systemy asekuracyjne, z jakich korzystamy, wszystkie jednakowo chronią przed upadkiem z wysokości, ale mogą mieć nieco inny charakter. Występują przy tym poziome linowe systemy asekuracyjne, poziome systemy linowe podwieszane, pionowe linowe systemy asekuracyjne, jak i barierki asekuracyjne o charakterze stałym lub mobilnym. W zastosowaniu są też siatki ochronne i asekuracyjne. Do dyspozycji mamy naprawdę wiele instrumentów, które w odpowiedniej konfiguracji uchronią pracowników przed upadkiem z wysokości i dadzą im komfort wykonywania swojej pracy w tych jakże trudnych warunkach.

SZUKASZ PRODUKTU LUB ROZWIĄZANIA?

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

+48 519 659 845

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.