image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

SYSTEMY DOSTĘPOWE ABSORBER

Kompleksowe systemy stworzone dla bezpiecznego dostępu technikami linowymi.
Zapewniają dostęp do elewacji i fasady budynków, tunelów czy mostów.
Wyróżniamy kilka rodzajów systemów, ale najpopularniejsze to wysięgniki żurawikowe, szyny dostępowe oraz punkty alpinistyczne.

Craner1000

STROPOWY WYSIĘGNIK ŻURAWIKOWY

Materiał
Stal czarna ocynkowana

Zasięg
100-200 cm

Wysokość
50-200 cm

Waga
10-30 kg

Liczba użytkowników
1

Craner1200

ATTYKOWY WYSIĘGNIK ŻURAWIKOWY

Materiał
Stal czarna ocynkowana

Zasięg
100-200 cm

Wysokość
50-200 cm

Waga
10-30 kg

Liczba użytkowników
1

RAPTOR

STROPOWY WYSIĘGNIK ŻURAWIKOWY

Materiał
Stal czarna ocynkowana, aluminium

Zasięg
100-160 cm

Wysokość
160-220 cm

Waga
40-50 kg

Liczba użytkowników
1

M-CRANE

MOBILNY ŻURAWIK DOSTĘPOW

Materiał
Stal czarna ocynkowana

Zasięg
120 cm

Wysokość
200 cm

Waga
25 kg

Liczba użytkowników
1

DW200

MOBILNY PUNKT KOTWICZENIA

Materiał
Stal czarna ocynkowana

Zasięg
100 cm

Wymiary
2420 х 1766 х 2486 mm

Waga
345 kg

Liczba użytkowników
3

LAD

MOBILINY WYSIĘGIK KOŁOWY

Materiał
Aluminium

Zasięg
100-200 cm

Wysokość
50-200 cm

Waga
35 kg

Liczba użytkowników
1

SZUKASZ PRODUKTU LUB ROZWIĄZANIA?

 • WYSIĘGNIK ŻURAWIKOWY JAKO SYSTEM DOSTĘPOWY

  System ten jest niezwykle istotny podczas wykonywania różnego rodzaju prac, które wymagają dostępu właśnie do takich miejsc jak elewacje boczne budynku. Większość budynków o znacznych wysokościach tzw. drapacze chmur wyposażone są głównie w powierzchnie przeszklone, a więc utrzymanie ich w czystości bądź wykonanie jakichkolwiek prac naprawczych wiąże się z wieloma niedogodnościami, utrudnionym dostępem oraz co najważniejsze z pracami, które należą do jednych z najniebezpieczniejszych. Zaletą systemu dostępu do elewacji jest przede wszystkim bezpieczny dostęp do zewnętrznych części budynku ale również fakt, iż podczas korzystania z takich systemów nie mamy konieczności stosowania indywidualnych środków ochrony przed upadkiem. Należy on do dość kosztownych rozwiązań natomiast bardzo wygodnych podczas użytkowania, dlatego też warto zainwestować w system dostępu do elewacji i cieszyć się bezpieczeństwem oraz zadowoleniem jego użytkowników.

 • DOSTĘP DO ELEWACJI – RODZAJE

  System dostępu do elewacji budynku chroniący przed upadkiem z wysokości można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest system wyposażony w żurawiki wysięgnikowe natomiast kolejny jest systemem złożonym z słupków alpinistycznych.

  W skład tego systemu wchodzą zarówno gniazda jak i wysięgniki. W przypadku gniazd istnieją rozwiązania z użyciem gniazd attykowych bądź gniazd stropowych. Wybór rodzaju gniazd zależy przede wszystkim od rozwiązań projektowych i konstrukcyjnych budynków. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby te rozwiązania były jak najbardziej przemyślane, bezpieczne oraz dopasowane do potrzeb zleceniodawców. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż gniazda instalowane są na stałe do budynków, dzięki czemu możemy nieprzerwanie korzystać z tego rodzaju systemów. Do gniazd zarówno attykowych jak i stropowych możemy zamocować żurawiki wysięgnikowe, które pełnią rolę prowadnicy oraz odciągu dla lin osoby zjeżdżającej po elewacji. Żurawik jest elementem wystającym poza obręb budynku, dzięki czemu po podpięciu lin asekuracyjnych osoba zabezpieczona opuszcza się w dół otrzymując pełny dostęp do elewacji budynku. Dzięki temu, że żurawik wysięgnikowy jest elementem ruchomym pracownik ma dostęp do większej powierzchni elewacji bez konieczności powrotu na dach i przepięcia się na kolejne stanowisko. System dostępu do elewacji z żurawikami wysięgnikowymi jest systemem prostym w obsłudze oraz maksymalnie optymalizującym wykonywane prace.

 • DOSTĘP DO ELEWACJI – PUNKTY ALPINISTYCZNE

  To drugie rozwiązanie systemu dostępu do elewacji. Jest systemem tańszym w porównaniu do poprzedniego natomiast może być bardziej uciążliwy podczas użytkowania. Słupki alpinistyczne mocowane są na stałe do stropu budynku. Dzięki nim alpinista bądź inna osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania prac na wysokości może swobodnie opuścić się na linie do elewacji budynku. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma systemami jest to, że system ze słupkami alpinistycznymi wymaga ich większej ilości na krawędzi dachu niż w przypadku gniazd z żurawikami. Minusem tego rozwiązania jest fakt, iż posiada on mały zasięg przez co pracownik musi powrócić na dach, przepiąć się do kolejnego słupka alpinistycznego i ponownie opuścić za pomocą liny asekuracyjnej. Podczas prac związanych np. z myciem elewacji czy powierzchni przeszklonych może być to dość uciążliwe.

 • DOSTĘP DO ELEWACJI – SYSTEM

  System dostępu do elewacji zarówno z wykorzystaniem żurawików oraz gniazd jak i system ze słupkami alpinistycznymi spełniają wszelkiego rodzaju normy oraz zapewniają pracę przy maksymalnym zabezpieczeniu osób z nich korzystających. Nasza firma projektuje oraz wykonuje systemy w oparciu o wymagania stawiane nam przez zleceniodawców biorąc oczywiście pod uwagę standardy jak i wymagania konstrukcyjne budynków. Dokonujemy wszelkich starań, aby nasi klienci byli w 100 % zabezpieczeni oraz zadowoleni z wykonywanych przez nas systemów.