image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

Systemy podwieszane

Ochrona prac na wysokości wykonywanych nad obszarem roboczym to coraz częściej spotkana problematyka z jaką muszą zmierzyć się przedsiębiorstwa, inwestorzy, magazyny czy nawet porty lotnicze. Największym problemem zabezpieczenia pracy na wysokości są ograniczenia występujące w zakresie struktury budynku, braku możliwości mocowania punktów kotwiczenia czy finansowe. Powyższe aspekty powodują, iż systemy podwieszane idealnie sprawdzają się z obszarach o ograniczonej dostępności, pracy nad maszynami czy pracy np. nad cysternami lub przyczepami załadunkowymi. Dzięki takiemu systemowi możemy zabezpieczyć pracownika podczas pracy na wysokości optymalizując koszty inwestycji, Użytkownicy systemu mogą poruszać się bezpiecznie po krawędziach, wąskich przestrzeniach skupiając się na efektywnym wykonaniu swoich zadań. Nasze kompleksowe podwieszane systemy asekuracji linowej projektujemy w taki sposób aby maksymalnie ułatwiły poruszanie się ich użytkownikom klientom oraz serwisantom i dostawcom.

Absorber dostarcza pełny wachlarz rozwiązań dla wymagających klientów, którzy zabezpieczyć pracę na wysokości przy użyciu liny asekuracyjnej tzw. Liny życia lub szyny. Systemy wymagają kotwiczenia do konstrukcji, której nośność jest zgodna z normą takich jak konstrukcja stalowa, konstrukcja żelbetowa czy nawet powierzchni ze sklejki.

Nasze rozwiązania bazują na wizji dopasowania się do potrzeb inwestora, gdyż każdy przypadek jest inny i wymaga szczegółowego rozwiązania jakie produkty mogą najlepiej pasować do danej sytuacji. Nasze produkty cechują się modułowością przez co może różne komponenty łączyć ze sobą i stworzyć idealne rozwiązanie w oparciu o określone wymagania. Przy planowaniu takiego systemu należy uwzględnić takie kwestie jak wysokość przy jakiej jest wykonywana praca, powierzchnia do jakiej jest montowany system jak i również możliwość rozstawienia punktów przelotowych oraz punktów kotwiczenia. Poza liną asekuracyjną lub szyną asekuracyjną w skład takiego systemu wchodzą również urządzenia samohamowne oraz wózki mocowane bezpośrednio do systemu. Aby zapobiec uszkodzeniom konstrukcji nośnej oraz ograniczyć siły działające na system w punktach kotwiczenia wykorzystujemy zaprojektowanie przez nas urządzenie Absorber Xpro, które redukuje i pochłania siłę działającą podczas upadku z wysokości. Nasze rozwiązania systemu linowego asekuracji podwieszanej możemy uzupełnić o dodatkowe komponenty zależnie od wymogów sytuacji w jakiej chronimy życie oraz środki ochrony indywidualnej, które jest niezbędnym elementem do korzystania z systemu linowego.

Rozróżniamy dwa rodzaje systemów poziomej asekuracji: są to podwieszany system linowy AS-UPRO oraz system szynowy asekuracji AS-RailPro. Systemy te produkujemy i montujemy zgodnie z normą EN795.

Systemy linowe AS-UPRO to idealne rozwiązanie dla inwestora, który nie ma budżetu w droższe rozwiązanie.
System RailPro to asekuracyjny system poziomy lub pionowy, który składa się ze sztywnej szyny połączonej ze stalową prowadnicą, która pozwala użytkownikom bezpiecznie poruszać się i pracować na wysokości. Funkcjonalność systemu Absorber AS-RailPro można porównać z poziomą linią asekuracyjną. Oba systemy mają podobne cechy i zalety.
System szynowy cechuję się mniejszym ugięciem, które powstaje podczas upadku w porównaniu z systemem linowym tzw. Liną życia. Powoduje to, że odległość spadania jest krótsza i można stosować go przy obszarach roboczych umiejscowionych na niższej wysokości. W przypadkach gdzie jest ograniczona odległość od ziemi najlepszym rozwiązaniem będzie system szynowy asekuracji, gdyż naciągniecie liny w systemie linowym może wynosić nawet 3 m. Przy obu rodzajach systemu podstawowym wyposażeniem będzie urządzenie samohamowne w długości dostosowanej do wysokości na jakiej jest wykonywana praca.

Systemy AS-RailPro oraz AS-UPRO pozwalają w łatwy sposób zintegrować ze strukturą budynku poprzez montaż do sufitu lub konstrukcji stalowej. Z systemów może korzystać nawet 5 użytkowników zgodnie z normą EN 795.

Systemy te wykorzystujemy zarówno do pracy w środowisku przemysłowym czy morskim. Nadają się do montowania na dachach, sufitach, a nawet ścianach lub do dwuteowników. Modułowość naszych rozwiązań powoduję, że możemy dopasować zakres możliwości do różnych rodzajów wymagań inwestora.

Wierzymy, że systemy, które produkujemy i montujemy ułatwiają i zabezpieczają pracę na wysokości, tak aby była tak samo efektywna jak na ziemi.