Asekuranty

Wszystkie urządzenia i narzędzia, których stosujemy do ochrony pracowników – serwisantów i alpinistów pracujących na dużych wysokościach, na dachach i konstrukcjach budowlanych, można określić jako asekuranty. Pozwalają one na solidne zabezpieczenie prac prowadzonych na wysokościach. Z drugiej strony dają one pewność inwestorom, którzy zlecają wykonanie takich prac, że ich podwładni będą bezpieczni. Pamiętać przy tym należy, że to inwestor ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczne warunki pracy serwisantów i alpinistów. Z naszą pomocą może je zagwarantować.

Jakie prace wykonuje się na wysokości?

Nasza firma uczestniczy w tworzeniu solidnej asekuracji na dachach i konstrukcjach na wysokości wszędzie tam, gdzie z różnych powodów muszą być prowadzone pewne prace. Zalicza się do nich asekuranty zabezpieczające pracowników, którzy wykonują:

  • prace porządkowe na dachach,
  • odśnieżanie dachów,
  • mycie świetlików,
  • przeglądy klimatyzacyjne, systemów rynnowych, odgromowych i do fotowoltaiki,
  • serwis i przegląd dachów,
  • prace polegające na sprawdzanie poszycia dachów,
  • gwarancyjne przeglądy instalacji dachowych.

Wszędzie tam, gdzie pracownicy, monterzy, serwisanci i alpiniści będą obecnie lub w przyszłości wchodzić na dach lub wysoko na elewację, radzimy zastosowanie asekurantów i stworzenie możliwie jak najlepszego systemu zabezpieczającego.

Czym są asekuranty?

Możemy powiedzieć, że pojęcie asekurantów odnosi się do wszystkich systemów asekuracyjnych, zarówno poziomych, jak i pionowych, stałych, tymczasowych oraz indywidualnych środków ochrony, które mają zabezpieczać pracowników przed ryzykiem upadku z wysokości.

Najprostsze ze stosowanych przez nas asekurantów to systemy linowe z niedużą liczbą części ruchomych. Do wykonania systemów asekuracyjnych na dachu używamy głównie stali nierdzewnej, która jest wysokiej jakości materiałem, gwarantującym asekurantom solidność. Alternatywą są systemy z aluminium, które są znacznie tańsze od tych stalowych.

W systemach linowych asekurantów rozpiętość pomiędzy poszczególnymi punktami kotwiczącymi może wynosić do kilkunastu metrów, ale zawsze dobieramy je tak, aby dawały jak największy poziom bezpieczeństwa podczas prowadzonych na dachach prac oraz ułatwiały pracownikom poruszanie się na wysokich konstrukcjach.

Innym rozwiązaniem w zakresie asekurantów są systemy szynowe z tłoczonego aluminium. Są one funkcjonalne, ponieważ używa się w nich swobodnych wózków mocujących, bez wsporników, a pracownicy – serwisanci czy alpiniści nie muszą przepinać się pomiędzy kolejnymi podporami. To komfortowe rozwiązanie, a systemy asekurantów tego rodzaju mogą być stosowane bezpośrednio pod krawędzią dachu, w wysokich budynkach z oknami i elewacją, które wymagają czyszczenia od zewnątrz.

Istnieją też systemy linowe podwieszane, stosowane nad stanowiskiem roboczym, np. wewnątrz hal przemysłowych. Asekuranty dachowe tak naprawdę dają bardzo szerokie możliwości zastosowania, spośród których doradzamy naszym klientom.

Co możemy Wam zaoferować?

Dla naszych klientów przygotowaliśmy liczne usługi dotyczące asekurantów. Produkujemy systemy asekuracyjne, montujemy je u klienta, projektujemy kompleksowe systemy asekurantów, jak również doradzamy w tym zakresie. Mamy odpowiednie doświadczenie i wiedzę o zabezpieczaniu prac serwisowych i innych na dachach.

Prowadzimy także audyty bezpieczeństwa pracy na wysokościach i przeglądy systemów asekuracyjnych. Możemy współpracować z projektantami wysokich budynków przy powstawaniu asekurantów. Organizujemy szkolenia, na których przekazujemy przyszłym użytkownikom naszych systemów asekuracyjnych, w jaki sposób z nich prawidłowo korzystać. To bardzo ważne, aby asekuranty były stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, we właściwym trybie, ponieważ wówczas są w stanie zminimalizować, albo nawet wykluczyć ryzyko upadku z wysokości podczas prac na dachach.

 

Nasze rozwiązania

Systemy dachowe
Systemy podwieszone
Systemy ścienne

Zakres oferty

Projektowanie
Produkcja
Montaż

Wsparcie

Jesteś architektem / projektantem?
Odbierz gotowe bloki
systemów asekuracyjnych

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.