image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

Zabezpieczenie drabiny

Zabezpieczenie drabiny w ciągach komunikacyjnych staje się coraz ważniejszym aspektem w wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przed upadkiem. Drabiny to najpopularniejsze rozwiązanie wybierane przez inwestorów dla dostępu na dachy, platformy, silosy czy konstrukcje wysokościowe. Należy zauważyć, że praca oraz poruszanie przy wykorzystaniu drabiny zagrożone jest wysokim ryzykiem upadku, a w konsekwencji śmierci. Dlatego zaleca się szczególną ostrożność, jeśli to możliwe montowanie oraz wykorzystywanie systemów asekuracyjnych zabezpieczających przed upadkiem z drabiny. Asekuracja drabiny w obecnych czasach to podstawa właściwie już w każdej branży od budynków magazynowych, przez kominy, aż po budownictwo mieszkalne. Poznaj nowoczesne rozwiązania ABSORBER, które gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych zarówno na wysokości jak i na drabinach.

SECURAIL

Szynowy system asekuracji pionowej mocowany do szczeblu drabiny lub do podkonstrukcji bocznej

System ABSORBER SECURAIL to urządzenia kotwiczące TYPUD pozwalające bezpiecznie poruszać się w ciągach pionowych takich jak drabiny. Głównymi elementami systemu są szyna aluminiowa mocowana szczeblu drabiny na stałe oraz wózek jezdny pozwalający na swobodne poruszanie się i zabezpieczający przed efektem upadku z wysokości. System jest tak zaprojektowany, że pozwala na montaż do każdego modelu drabin, tak jak w jej środkowym położeniu na szczeblach jak i obok lub na konstrukcji dodatkowej. System posiada certyfikację CE i wymagane atesty.

SECULINE

Linowy pionowy system asekuracji przed upadkiem z drabiny

System asekuracyjny ABSORBER SECULINE to urządzenia kotwiczące TYPU C pozwalające na bezpieczne poruszanie się w ciągach pionowych, głównie wykorzystywany jest przy drabinach. System składa się ze stalowej liny mocowanej do drabiny na stałe oraz wózka jezdnego pozwalającego na swobodne poruszanie się i zabezpieczające przed upadkiem. System jest tak skonfigurowany, że pozwala na montaż do dowolnego rodzaju drabiny, zarówno w jej centralnym położeniu na szczeblach jak i z boku lub na konstrukcji wsporczej. System posiada certyfikację CE i jest bardzo łatwy w użytkowaniu.

RAILADDER

Drabina zintegrowana z szynowym pionowym systemem asekuracyjnym

RAILADER to zaawansowane i zarówno proste urządzenie, które pełni rolę drabiny wraz z systemem asekuracyjnym. Jest to urządzenie TYPU D pozwalające bezpiecznie poruszać się w ciągach pionowych. System bazuje na stalowej lub aluminiowej prowadnicy czyli szyny, która stanowi konstrukcję wsporczą dla szczebli drabiny- jest produkcyjne rozwiązanie drabiny i systemu asekuracyjnego w jednym. Wykorzystuje się to jej produkcji profil typ C, którego specjalne przygotowane otwory umożliwiają umieszczenie szczebli. Szynodrabina jest zgodną z normą EN795, EN 353 oraz posiada certyfikację CE.

SZUKASZ PRODUKTU LUB ROZWIĄZANIA?

  • ZABEZPIECZENIE PRZED UPADKIEM Z DRABINY

    Jedną z podstawowych zasad zabezpieczenia przed upadkiem z drabiny jest tak zwana zasada trzech miejsc podporu. Znajdując się na drabinie użytkownik powinien zawsze być podparty o nią minimum dwoma nogami i jedną ręką lub dwiema rękami i jedną nogą. Również opieranie się nogami bez podporu rąk na 3 ostatnich szczeblach, jeżeli drabina nie posiada wzmocnień zwiększa ryzyko upadku z niej. Poruszając się po drabinie nie powinno się nosić żadnych rzeczy w ręku, wszelkie narzędzia oraz przedmioty wnoszone winny znajdować się w torbie lub worku. Powyższe elementy stanowią jedyne część środków, które mogą zmniejszać ryzyko upadku z wysokości podczas korzystania z drabin. Ważnym jest, aby każda praca wykonywana na wysokości była przez minimum 2 osoby, w miejscu oznakowanym, jako teren na którym owe prace są wykonywane.

    Element uzupełniającym, a nawet podstawowy może stanowić szkolenie z pracy wykonywanej na wysokości oraz podczas korzystania z drabin. Szkolenie takie może przeprowadzić nasza firma Absorber. Niezależnie od miejsca czy profilu działalności dostosowujemy się indywidualnie do potrzeb klienta. Nasze szkolenia obejmują nie tylko podstawy dotyczące pracy na wysokości oraz środków ochrony indywidualnej, ale również profesjonalne szkolenia z użytkowania systemów stałych asekuracji. Takie szkolenia dostarczają użytkownikom potrzebnej wiedzy jak korzystać i poruszać się z wykorzystaniem pionowych lin asekuracyjnych czy systemów szynowych.

  • Zasady pracy na drabinie

    Wiedza oraz stosowanie przepisów i głównych zasad bezpieczeństwa może znacznie obniżyć ryzyko upadku z drabiny:

    1. Zawsze sprawdzaj stan drabiny przed wejściem na nią. Stan techniczny drabiny to jeden z najczęściej pojawiających się przyczyn kontuzji będącej wynikiem zdarzenia związanego z użytkowaniem drabin.
    2. Nie wchodź po drabiny po spożyciu alkoholu.
    3. Wchodząc po drabinie zachowaj skupienie i nie spiesz.
    4. Podczas wspinaczki pamiętaj, żeby zawsze mieć minimum trzy miejsca podparcia.
    5. Korzystaj ze środków ochrony indywidualnej oraz systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości.
    6. Nie dźwigaj rzeczy podczas wspinaczki po drabinie.
    7. Pracując na wysokości pamiętaj, aby robić to w minimum dwie osoby.
    8. Usuń rzeczy znajdujące się w pobliżu drabiny.