Praca na wysokości dla początujących

Asekuracje na stanowisku pracy

Pracę na wysokości wykonuje się w wielu miejscach, czasem pracownicy będą musieli wejść na maszynę w fabryce lub pracować na spadzistym dachu budynku mieszkalnego, lub też być na dachu magazynu w celu przeprowadzenia kontroli i konserwacji innych urządzeń. Każde z tych miejsc jest wysoko, a pracownicy zawsze będą w mniejszym lub większym stopniu narażeni na upadek. Z tego też powodu stosowanie systemów asekuracji i innych zabezpieczeń wysokościowych powinno być poważnie traktowane przez osoby decyzyjne.

Odpowiedzialność za pracowników pracujących na wysokości ponoszą pracodawcy i właściciele budynków. Z tego też powodu muszą zapewnić środki ochrony przed upadkiem, jeśli jest konieczność pracy w miejscu gdzie jest takie ryzyko. Pracownicy z kolei mają obowiązek korzystać ze sprzętu i procedur które zabezpieczają ich przed wypadkiem na wysokości.

Możliwy wybór: Ochrona zbiorowa

Najprostszym rozwiązaniem będzie system zbiorowy chroniący wszystkich na danym obszarze.

Dzięki temu minimalizujemy ryzyko upadku, ponieważ chronimy obszary w których może dojść do upadku, zabezpieczamy je np. tymczasowymi barierkami, słupkami z siatką.

W wielu przypadkach jednak będzie trzeba dokonać wyboru systemu asekuracji indywidualnej, system też nie zabezpiecza się spadkiem z dachu w razie potknięcia, ale ratuje życie.

Możliwe rozwiązania

Jesteśmy w stanie za pomocą audytu bezpieczeństwa ocenić potencjalne zagrożenia, niebezpieczne miejsca i ryzyka upadku w danym obiekcie. Analizując potencjalne ryzyka zaprojektujemy system i wybierzemy odpowiedni sprzęt by zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla pracowników.

Analiza ryzyka jest fundamentem strategii ochrony przed upadkiem, strategii bezpieczeństwa w której opisane zostały wszystkie środki zapewniające bezpieczną pracę pracownikom. Jednym z ważniejszych środków zapewniającym bezpieczeństwo jest wiedza i uświadamianie o zagrożeniach. Z tego też powodu oprócz audytu bezpieczeństwa często organizujemy w zakładach pracy szkolenia omawiające bezpieczeństwo na wysokości.

Wiedza o zagrożeniach na wysokich miejscach, umiejętność odpowiedniego zachowania się i używania sprzętu podczas pracy wysokościowej jest rzeczą niezwykle ważną, która może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków czy też uratowania życia.

Nasze rozwiązania

Systemy dachowe
Systemy podwieszone
Systemy ścienne

Zakres oferty

Projektowanie
Produkcja
Montaż

Wsparcie

Jesteś architektem / projektantem?
Odbierz gotowe bloki
systemów asekuracyjnych

Skontaktuj się z nami

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.