image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

Stały system asekuracyjny

Zabezpieczenia na dachu

Stały system asekuracyjny przeznaczony jest do prac wysokościowych na różnych dachach. Powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia tych powierzchni. Zabezpieczenia te stosowane są w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości osób wykonujących prace na dachach np. odśnieżanie czy potrzeba wykonania różnego rodzaju napraw urządzeń znajdujących się na tych przestrzeniach jak i sprawdzenie ich stanu technicznego. Korzystanie z systemów asekuracyjnych jest wymogiem ze względu na przepisy dotyczące bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Osoby, dla których dach jest miejscem pracy powinny mieć możliwość zabezpieczenia się przed niepożądanym uszczerbkiem na zdrowiu.

Bezpieczeństwo na wysokości

Firma Absorber Sp. z o.o. podczas projektowania stałych systemów asekuracyjnych dokonuje szczególnej staranności, dopasowując je do konkretnych standardów. Zapewniamy projektowanie oraz wykonywanie systemów, które są zarówno bezpieczne jak i odpowiednio przystosowane do przemieszczania się w obrębie stref, w których istnieje ryzyko upadku z wysokości. Podczas kiedy dostajemy zlecenie zaplanowania systemu priorytetem dla naszej firmy jest bardzo staranne wykonanie projektu, który w jak najwyższym stopni zapewni bezpieczeństwo podczas prac na wysokości. Projektanci podchodzą do każdego projektu indywidualnie co podwyższa jakość eliminacji problemów, z którymi borykają się nasi zleceniodawcy. Dokonujemy tego opierając się na danych pozyskanych dzięki uprzejmości firm zlecających nam projektowanie. Wszystkie nasze projekty realizowane są w oparciu o normy europejskie spełniając przy tym najwyższe standardy. Materiały, których używamy podczas montażu są najwyższej jakości, dzięki czemu nasze systemy są liderem na Polskim rynku.
 

Stały system asekuracyjny

Posiadamy wiele rodzajów zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, m.in. systemy asekuracyjne bazowane na punktach kotwiczenia, tzw. punktach asekuracyjnych, systemy liniowe oraz szynowe. Podczas projektowania powyższych systemów pierwszym etapem jest zapoznanie się z konstrukcją dachu, jego poszyciem jak i lokalizacją miejsc, z których możliwe jest dostanie się na jego przestrzeń. Jest to bardzo istotne ze względu na różnorodność rozpatrywanych obiektów. Parametry te mają ogromny wpływ na wykonanie najwyższych jakości systemów, ze względu rozstaw punktów kotwiczących. Materiały z jakiś składają się warstwy dachu są szczególnie istotne, ponieważ w zależności od nich projektowany system będzie posiadał inny rozstaw zapewniający maksymalne efekty pod względem bezpieczeństwa. Planując najbardziej wydajne systemy asekuracyjne nasza firma bierze pod uwagę również odległości od krawędzi dachu, aby w przypadku upadku przypięta osoba była zabezpieczona przed uderzeniem. Do podstawowych zasad projektowania systemów asekuracji liniowej oraz słupkowej należą: ? Zapoznanie się z poszyciem dachu, do którego przewidziany jest montaż systemu (np. czy jest to blacha trapezowa z ociepleniem czy po prostu sama blacha). Ma to ogromny wpływ podczas projektowania jak i montażu tych systemów, ? Lokalizacja miejsc drabin oraz wyłazów, w celu zapewnienia dogodnego oraz bezpiecznego wyjścia na dach, ? Ustalenie występujących spadków na dachu, w celu odpowiedniego dopasowania lokalizacji punktów kotwiczących (ma to ogromny wpływ w systemach liniowych ze względu na ryzyko przecierania się liny asekuracyjnej na przegięciach dachu), ? Dopasowanie rozstawu punktów kotwiczących i miejsc ich lokalizacji (tak aby uniknąć kolizji z innymi elementami znajdującymi się na dachach). ? Zaprojektowanie odpowiedniego systemu spełniającego najwyższe standardy.
 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nasza firma do każdego z klientów podchodzi indywidualnie w celu spełnienia wymagań jakie są nam stawiane. Pełny profesjonalizm pozwala na rzetelne wykonanie projektów zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez zleceniodawców. Pracownicy wykonują swoje obowiązki rzetelnie oraz bardzo dokładnie w celu zapewnienia maksymalnych efektów oraz wysokiej jakości zabezpieczeń podczas korzystania z oferowanych przez nas systemów.