image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml

SYSTEMY LINOWE ABSORBER LIFELINE

Zaprojektowane, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości oraz maksimum swobody w użytkowaniu.
Poprzez przyłączenie uprzęży do stalowej liny użytkownik może poruszać się wzdłuż systemy przy krawędźi dachu
lub nad obszarem roboczym takim jak wagony lub cysterny.

Linex

Materiał
Stal nierdzewna, aluminum

Wytrzymałość
14 kN

Wysokość
20 cm – 500 cm

Liczba użytkowników
3

Przejezdny punkt pośredni
Nie

Norma
EN 795

Klasa
C

Mocowanie
Beton, blacha, stal

LINEPRO

Materiał
Stal nierdzewna, aluminum

Wytrzymałość
14 kN

Wysokość
20 cm – 500 cm

Liczba użytkowników
3

Przejezdny punkt pośredni
Tak

Norma
EN 795

Klasa 
C

Mocowanie
Beton, blacha, stal

LINEX-W

Materiał
Stal nierdzewna, aluminum

Wytrzymałość
14 kN

Wysokość
20 cm – 500 cm

Liczba użytkowników
3

Przejezdny punkt pośredni
Nie

Norma
EN 795

Klasa 
C

Mocowanie
Beton, blacha, stal

LINEPRO-W

Materiał
Stal nierdzewna, aluminum

Wytrzymałość
14 kN

Wysokość
20 cm – 500 cm

Liczba użytkowników
3

Przejezdny punkt pośredni
Tak

Norma
EN 795

Klasa 
C

Mocowanie
Beton, blacha, stal

SZUKASZ PRODUKTU LUB ROZWIĄZANIA?

  • SYSTEMY LINOWE

    Systemy asekuracji linowej AS-LINE to seria innowacyjnych, a także zaawansowanych produktów, dzięki którym można optymalnie i sprawnie zabezpieczyć obszar przed upadkiem z wysokości. Systemy AS-LINE stanowią stałą ochronę i mocowane są poprzez kotwienie do konstrukcji nośnej. Zapewniają nie tylko bezpieczeństwo podczas pracy przy krawędzi, ale również pełną swobodę podczas poruszania się wzdłuż prowadnicy, którą stanowi stalowa lina mocowana do słupków kotwiczących. Praca z system linowym wymaga większej wiedzy z zakresu użytkowania systemu oraz bezpieczeństwa pracy na wysokości. W zależności o konfiguracji systemy lin ten poziom wymaganej wiedzy może być większy lub mniejszy. Wszystkie systemy wymagają również posiadania środków ochrony indywidualnej wyposażonych w szelki bezpieczeństwa, uprząż, line z zatrzaśnikiem oraz kask ochronny. Tak przygotowany użytkownik jest właściwie całkowicie bezpieczny podczas wykonywania pracy.

     

  • LINOWY SYSTEM ASEKURACJI

    W systemach asekuracji ważne miejsce zajmują liny asekuracyjne, służące do przypinania się w trybie ciągłym lub przepinania się w poszczególnych punktach kotwiczenia pracowników wykonujących prace na wysokościach. Solidne i trwałe, zawsze niezawodne liny asekuracyjne nie tylko mają zabezpieczyć pracownika przed upadkiem z wysokości, ale mogą przede wszystkim ograniczyć ryzyko dalszego spadania, jeśli dojdzie np. do poślizgnięcia się z dachu. To element, którego nigdy nie można pomijać przy konstruowaniu bezpiecznego systemu asekuracji przy pracy na wysokościach. Jakie powinny być liny asekuracyjne stosowane w systemach chroniących przed upadkiem z dachu lub z elewacji.

    Nadrzędnym celem stosowania wszelkich systemów asekuracyjnych, w tym systemów asekuracji linowej jest zabezpieczenie pracownika: serwisanta czy alpinisty przemysłowego przed ryzykiem upadku z wysokości przy pracy m.in. na dachach.
    System asekuracji musi być solidny, a lina asekuracyjna do której się przypina powinna być napięta, nie może opadać na dach. Liny, którymi przypina się on do zastosowanego na dachu systemu asekuracyjnego, muszą być na tyle solidne, aby wytrzymały nie tylko ciężar danej osoby, ale i przeciążenie – szarpnięcie, jakie może nastąpić, jeśli nagle pracownik zacznie spadać z dużej wysokości.

    Liny asekuracyjne są podstawowym elementem systemu asekuracji. Można je stosować przy pracach na wysokościach – na dachach lub elewacjach bocznych budynków. Lina asekuracyjna obowiązkowo musi spełniać określone prawem wytyczne. Jako firma zajmująca się od lat kwestią systemów asekuracyjnych: ich projektowaniem, wykonywaniem i montażem, możemy wypowiedzieć się w kwestii wyboru odpowiednich lin asekuracyjnych. Najwyższej jakości są liny wykonane z trwałej stali nierdzewnej. Nie rozciąga się ona, wytrzymuje duże obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Nie straszny jej upływ czasu czy negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Możemy zaoferować swoim klientom również nieco tańsze linie aluminiowe, które także spełniają normy wskazane dla takich elementów systemów linowej asekuracji.

  • SYSTEM LINOWY ASEKURACJI ZASTOSOWANIE

    W zależności od liczby punktów przypinania się liną asekuracyjną do kompleksowego systemu stworzonego na wysokości, np. na dachu, można wyróżnić systemy linowej asekuracji ciągłe lub przepinane. Te pierwsze są bardzo komfortowe w zastosowaniu dla pracowników. Alpinista lub serwisant zapina się raz do odpowiedniej podpory i może wykonywać swoją pracę, przesuwając się wzdłuż kolejnych punktów przelotowych.

    Natomiast przepinane linowe systemy asekuracji mają mniej podpór i nie są w stanie stworzyć pełnej, kompleksowej strefy bezpiecznej na dachu. Dlatego pracownik momentami, podczas przepinania się z jednej podpory na inną, pozostanie bez stosownego zabezpieczenia, co powoduje, że takie rozwiązania wymagają od serwisanta czy alpinisty przemysłowego wprawy oraz wysokiej czujności, aby nie doszło do groźnego w skutkach upadku z wysokości.

    Linowe systemy asekuracji znajdują zastosowanie niemal wszędzie. Są one zaliczane do uniwersalnych, poziomych systemów zabezpieczających pracę pracowników. Można je montować i planować ich wykorzystanie w przypadku dachów płaskich lub dachów o niewielkim kącie nachylenia. Razem z punktami zaczepienia dają system asekuracyjny, który pozwala stworzyć na powierzchni dachu tzw. zieloną strefę bezpieczną. Przynosi to jednocześnie dla pracowników, głównie serwisantów oraz alpinistów komfort pracy w trudnych warunkach otoczenia. Liny asekuracyjne zabezpieczają ich przed upadkiem, którego skutki mogłyby być tragiczne.

    Pracownik zabezpieczony za pomocą systemu linowej asekuracji może w spokoju wykonywać swoją pracę bez ciągłego martwienia się o ewentualne poślizgnięcie. Ważne jest, aby lina asekuracyjna spełniała wszystkie normy i standardy, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikom systemu