Barierki i balustrady

System ochrony zbiorowej

Barierki ochronne czy też balustrady stanowią systemy ochrony zbiorowej zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. System balustrad jest najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem ochrony pracy na wysokości. Zabezpieczają nie tylko przed upadkiem z krawędzi dachu, ale również zabezpieczają świetliki. Nie wymagają środków ochrony osobistej, a w dodatku zabezpieczają cały dach jako strefę bezpieczną. Systemy asekuracji przed upadkiem z wysokości wymagane są , wówczas, gdy zaprojektowana attyka jest niższa niż przewiduje to norma bezpieczeństwa. Jest do alternatywa do systemów linowych asekuracji, która nie wymaga wiedzy użytkownika i zabezpiecza każdą osobę znajdującą się na dachu. Jest to rozwiązanie niestety kosztowne, z tego powodu inwestorzy często rezygnują z niego na rzecz systemu linowego.

Nasze systemy barierek ochronnych A-Barpro dzięki swojej modułowej konstrukcji są bardzo łatwe w transporcie i instalacji. Dzięki czemu inwestor zaoszczędza na czasie montażu i może dopasować zakres barier do swoich potrzeb niezależnie od bryły dachu lub powierzchni którą chce zabezpieczyć przed upadkiem.

Rozróżniamy dwa rodzaje systemów barierek inaczej zwanych balustrad. Są to barierki wolnostojące oraz mocowane na stałe do stropu budynku lub attyki. Te wolnostojące można wykorzystywać zarówno jako ochrona stała przed upadkiem z wysokości jak i do prac szalunkowych, budowlanych podczas wznoszenia konstrukcji. Systemy modułowe zawierają balast do 25 kg i ich montaż nie ingeruje w konstrukcję dachu lub nawierzchni. Ponadto mogą być w każdym momencie przeniesione lub usunięte.

Systemy barierek ochronnych to podstawowe, a zarazem najważniejsze zabezpieczenie stosowane przy pracach na wysokości. Wybierz je, jeśli:
  • szukasz ekonomicznego, ale niezawodnego systemu zabezpieczeń, który łatwo zamontować na płaskim dachu,
  • chcesz szybko zamienić cały dach w bezpieczną strefę pracy,
  • potrzebujesz solidnego i uniwersalnego zabezpieczenia.
Absorber specjalizuje się w zakresie systemów ochrony zbiorowej stosowanych podczas pracy na wysokościach. Tworząc gotowe systemowe rozwiązania, nie uznajemy kompromisów jakościowych. Sięgamy po sprawdzone technologie i przygotowujemy indywidualne projekty systemów barierek ? skrojone na miarę wymagań każdego Klienta.

Barierki ochronne, które oferujemy:

  • spełniają europejskie normy zabezpieczenia na wysokości E795 oraz polskie wymogi BHP,
  • są przystosowane do montażu na każdym płaskim dachu,
  • pozwalają ograniczyć lub wyeliminować stosowanie środków ochrony indywidualnej ? efektywnie zabezpieczają przed przypadkowym upadkiem z wysokości,
  • mogą zostać przymocowane do dachu lub umieszczone jako wolnostojące,
  • zamieniają cały dach w strefę bezpieczną ? umożliwiają pracownikom spokojne wykonanie nawet wymagających zadań, bez ryzyka poważnego wypadku,
  • są przystosowywane do indywidualnych potrzeb Klienta ? nasi projektanci, w oparciu o Twoje wymagania techniczne przygotują projekt, który maksymalnie zniweluje ryzyko wypadku i zapewni efektywną pracę.
Poznaj również pozostałe systemy ochrony zbiorowej stosowane przy pracach na wysokości, które oferujemy. Skontaktuj się z naszym doradcą, aby poznać szczegóły.

Zoabcz więcej aspektów prawnych.

Nasze rozwiązania

Systemy dachowe
Systemy podwieszone
Systemy ścienne

Zakres oferty

Projektowanie
Produkcja
Montaż

Wsparcie

Jesteś architektem / projektantem?
Odbierz gotowe bloki
systemów asekuracyjnych

ABSORBER SP. Z O.O.

ul. Igora Strawińskiego 17/4

51-129 WROCŁAW

NIP 8992855989

REGON 382300499

KRS 0000765998

 

+48 71 880 86 96

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.